Potraviny

" E - čka "

Odhaľte rizikové "éčka" v potravinách už pri nákupe!      Pozrite si novú on-line databázu prídavných látok, takzvaných "éčok". Údaje sú súčasne dostupné aj v rámci mobilnej aplikácie, čo môžete využiť priamo počas vašich nákupov.

 
 

Databáza je k dispozícii na www.dtest.cz/ecka a obsahuje všetky doteraz známe prídavné látky, spolu s ich oficiálnymi aj prípadnými alternatívnymi názvami. Dozviete sa tu aj pôvod látky a prípadné riziká, ktoré pri požití môžu hroziť určtým skupinám osôb (napr. alergikom či malým deťom). Nechýbajú ani údaje o bežnom výskyte danej prídavnej látky a prípadnom legislatívnom obmedzení jej použitia.

 

Informácie sú dostupné aj v rámci bezplatnej mobilnej aplikácie dTest. Aplikácia môže výrazne uľahčiť výber potravín, pretože už v obchode zistíte, či sa jedná o škodlivé éčko, prípadne neškodnú či dokonca zdraviu prospešnú látku.
V databáze je možné ľahko vyhľadávať nielen podľa označenia danej látky, ale tiež podľa pôvodu látok či zaradenia do skupín (napr. bielidlá, enzýmy, stabilizátory).